Nu rezonez cu nici una din teoriile acestui sfarsit de an…
Dar, imi doresc ca fiecare fiinta sa nasca in sine pe Hristos. Iubesc si Iubirea insasi este sensul meu pe aceasta planeta. Privesc in suflete si ma intreb doar, cum vom face loc Luminii? Cum invatam oamenii sa vindece tristetea, cum invatam oamenii sa iubeasca, sa redevina oameni! Omul are nevoie sa invete sa fie, asa cum este natura sa divina. Toti vorbesc despre metode, dar nu le aplica. Toti vorbesc de trezirea inimii iluminate dar nu au trezit-o pe a lor. Cum poti vorbi despre Iubire daca tu nu iubesti? Cum poti vorbi despre trezire daca tu nu esti trezit? Acestea ar trebui sa fie semnele de intrebare ale acestui sfarsit de an. Incotro gasesc spiritualitatea, incotro gasesc Adevarul, incotro gasesc Constiinta Hristica. Imi inalt ochii spre cer si ma rog sa am puterea si gandul cel bun, credinta si pe Hristos in fiecare gand si fapta.
Eu, va imbratisez cu drag si va doresc un Craciun minunat in care sa chemati pe Hristos in voi ! Este cea mai minunata viata traita pe Pamant, viata in Hristos!
Craciunul inseamna recunostinta pentru ceea ce a fost si pentru ceea ce este. Inseamna sfarsit si inceput. Inseamna un nou ciclu de invatare a vietii. Inseamna reintoarcerea la puritate si inocenta. Lasati ceea ce vor altii sa fiti sau sa faceti si incepeti noul An cu sufletul plin de Lumina, in simplitate dar in Iubire.
Draga mea Karyn, Sarbatori s-aveti mai bune, in a 5-a dimensiune , fericire, sanatate si multa spiritualitate , Caci Dumnezeu ne-a dat de toate ; iubire ,prosperitate . Pentru tine si familia ta , Craciun fericit !si La multi ani ! Iti multumesc pentru blogul tau minunat care l-am vizitat de un an si mai bine cu o placere nespus de frumoasa… abia asteptam sa mai trimiti ceva interesant. Iti multumesc inca o data si astept in continuare darurile tale frumoase ( temele tale au fost ca niste daruri pentru mine, daruri spirituale) Dumnezeu sa va binecuvinteze! Cu drag Mariana din America.
ApreciazăApreciază
Multumesc pentru aceste ganduri frumoase si inaltatoare.Bunul Dumnezeu sa fie cu noi toti , sa ne sprijine si sa ne indrume! Va doresc sarbatori fericite alaturi de cei dragi
ApreciazăApreciază
Asa sa ne ajute Dumnezeu, va urez de asemenea Sărbători Fericite!
ApreciazăApreciază
Fiecare gand plin de IUBIRE pe care mi-l trimiti imi umple sufletul de BUCURIE. CRACIUN FERICIT!!!!!!
ApreciazăApreciază
ai rabdare karyn,unii invata mai usor,alti mai greu ,dar toti vom invata,ne vom trezi si sunt sigura ca mai toti iubesc,dar nu si persoana lor(mai ales initiati).O sa invatam si sa ne iubim,nu degeaba 2013=6 cifra iubirii.Fii binecuvantata,cu toti ai tai!poop
ApreciazăApreciază
*Sfanta Nastere a lui Iisus Hristos sa va lumineze Sufletul si Familia toata !
*Sa invatam pe cei mici impreuna cu cei mari ca :Mos Craciun exista!,adica
Spiritul Craciunului ,iubire si bunatate,blandete si daruire!
*Fiecare gaseste in sufletul sau un dar ,pe care sa-l lase altora,din Iubire;asa cum face si Familia Lombrea.Va multumesc pentru 2012!
ApreciazăApreciază
Sarbatori fericite in Lumina si Iubire alaturi de cei dragi!
Craciun fericit!!
ApreciazăApreciază
Multumesc scumpa fiinta de lumina si iubire 🙂
ApreciazăApreciază
Multumesc mult ! Ai adus Lumina in viata mea si iti sunt recunoscatoare.
Sarbatori fericite, alaturi de cei dragi !
ApreciazăApreciază
Multumesc din suflet Karyn, pentru gandurile frumoase! Sarbatori pline de Lumina si Iubire iti doresc! :* :*
ApreciazăApreciază
MULTUMESC DIN INIMA!!!
Foarte frumos si foarte adevarat.
Iti doresc sa ai parte de sarbatori binecuvantate alaturi de cei dragi tie.
SARBATORI FERICITE!
ApreciazăApreciază
draga mea, si dascalii invata de la invataceii si impreuna cu ei, in timp ce predau lectia afla noi si nebanuite raspunsuri, inainte de a formula intrebari!
aflam de la cei mai daruiti ca noi ca iubirea e singurul lucru care se multiplica atunci cand il imparti . se pare ca e de ajuns sa ne convinga de adevarul acestui fapt exersarea atentiei pe inima si pe ceea ce putem face in mod pozitiv incepand cu noi insine, pentru noi in primul rand, in prezent…
si pornind din inima totul e mai curat si mai adevarat caci din afara la ce buyn sa asteptam ceva daca nu regasim si inauntru?
iarta ma! iti multumesc! te iubesc, fiinta, asta e tot ce gasesc in inima.
e de ajuns? pentru toti ❤
ApreciazăApreciază
@Sahas : Pentru mine Iubirea nu se multiplica, Iubirea doar Este. Nu poate fi impartita, pentru ca ea este un flux continuu, iubirea poate fi manifestata si nu exersata 🙂
ApreciazăApreciază
intradevar, iubirea nu se multiplica ci include, nu separa…si exersarea e doar a atentiei si nu a iubirii…si explicate aceste lucruri isi cam pierd rostul fiindca ele doar se simt …<3
ApreciazăApreciază
Nu putem sa invatam ceea ce deja stim,avem in noi, dar am uitat ! avem iubirea caci suntem Spirite Divine. Trebuie doar sa ne reamintim cine suntem si atunci totul iese la suprafata !
Sarbatori magice !
ApreciazăApreciază
@Cristina : daca tu stii ce este iubirea deja ai limitat intelegerea ei. Iubirea nu are masura nu ai cum sa stii cum este ea completa, intrega, drumul catre Iluminare este lung …
ApreciazăApreciază
Multumesc. Lumina Hristica sa fie treaza in noi. Asa sa fie pentru noi toti.
ApreciazăApreciază
da cuvintele frumoase fac bine dar pina la toate visele de sf care dau sperante desarte e dur nu crezi
ApreciazăApreciază
draga Elena daca nu am avea credinta si aspiratii inalte atunci cu siguranta ar fi dur.
ApreciazăApreciază
Draga Karin,
Multumesc lui Dumnezeu ca te-am intalnit in cautarile mele, iti doresc un an Nou bun si Luminat!
ApreciazăApreciază